29 lipca, podczas obchodów 61. rocznicy powstania firmy Tübİtak, turecki minister przemysłu i technologii Mehmet Fatih Kacır ogłosił przyjęcie na uzbrojenie krajowych pocisków rakietowych klasy powietrze-powietrze Bozdoğan i Gökdoğan. Program Göktug, czyli projekt rozwoju obu pocisków, został zainicjowany w grudniu 2012 roku na skutek politycznych trudności w pozyskiwaniu rakiet AIM-9X i AIM-120 ze Stanów Zjednoczonych.
Bozdoğan to pocisk krótkiego zasięgu z systemem naprowadzania na podczerwień o wysokiej rozdzielczości. Osiąga prędkość Mach 3 i dysponuje maksymalnym zasięgiem około 25 kilometrów. Dzięki sterowaniu wektorowemu Bozdoğan charakteryzuje się wysoką manewrowością.
Z kolei Gökdoğan jest pociskiem średniego zasięgu. Posiada aktywną głowicę z naprowadzaniem radarowym i ma możliwość namierzenia celu po wystrzeleniu. Dane o położeniu celu można aktualizować w trakcie lotu dzięki łączu wymiany danych z samolotem-nosicielem lub inną platformą powietrzną. Ponadto pocisk może się naprowadzić w trybie pasywnym na źródło generowanych przez przeciwnika zakłóceń radioelktronicznych. Maksymalny zasięg Gökdoğana wynosi około 100 kilometrów.
Oba pociski znajdą się na wyposażeniu obecnych myśliwców F-16 i przyszłych samolotów bojowych Kaan. Przy czym certyfikat zezwalający na ich użycie na razie uzyskał jedynie ten pierwszy, ponieważ niedawno oblatany prototyp Kaana nadal przechodzi badania w zakresie najbardziej podstawowych funkcji i nie będzie gotowy do służby przez kilka kolejnych lat.
Poza tym Bozdoğan zostanie zintegrowany ze szkolnym samolotem odrzutowym TAI Hürjet, w opracowywanej jeszcze wersji lekkiej maszyny bojowej. W przyszłości Bozdoğan ma się znaleźć także na wyposażeniu krajowych bezzałogowców bojowych takich jak Akıncı i Aksungur. Co ciekawe pod koniec lipca zespół Tübİtak Sage ukończył testy w tunelu aerodynamicznym modelu rakiety Bozdoğan o składanych statecznikach. Ta wersja ma być umieszczona w wieloprowadnicowym kontenerze-wyrzutni i stać się elementem obrony bliskiego zasięgu na okrętach wojennych.