9 grudnia, nad Pacyfikiem u wybrzeży południowej Kalifornii, doszło do pomyślnego wystrzelenia z pokładu bombowca B-52H pierwszego amerykańskiego lotniczego pocisku hipersonicznego AGM-183A.
Wspomniany test był pierwszym wystrzeleniem prototypu pocisku AGM-183A w odmianie w pełni użytkowej. Poprzednie testy koncentrowały się na sprawdzeniu działania rakietowego przyśpieszacza startowego, który miał rozpędzać do wysokich prędkości szybującą część bojową. Z pięciu prób przyśpieszacza, które się dotychczas odbyły, dopiero dwie ostatnie okazały się udane i doszło do prawidłowego zapłonu oraz stabilnej pracy silnika rakiety.
Podczas testu z 9 grudnia kompletny pocisk AGM-183A, po bezpiecznym oddzieleniu się od nosiciela, osiągnął prędkość hiperdźwiękową (większą niż pięciokrotność prędkości dźwięku), a następnie zakończył swój lot i prawidłowo zdetonował w nakazanym rejonie poligonu. Tym samym wszystkie zamierzone cele eksperymentu zostały osiągnięte.
Zaprojektowanie i przetestowane AGM-183A w ramach programu ARRW (Air-launched Rapid Response Weapon) zostało zlecone w sierpniu 2018 roku koncernowi Lockheed Martin. Nowa broń o zasięgu około 1600 km ma umożliwić lotnictwu Stanów Zjednoczonych wykonywanie błyskawicznych ataków na stałe, ale wrażliwe czasowo cele, które będą znajdować się w strefach silnie bronionych.