23 października Departament Stanu USA ogłosił decyzję o zatwierdzeniu sprzedaży dla natowskich sojuszników, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Litwy, trzech pakietów uzbrojenia.
Pierwsza decyzja dotyczy potencjalnej dostaw do Finlandii 150 przeciwradiolokacyjnych rakiet kierowanych o zwiększonym zasięgu AGM-88G AARGM-ER. Szacowany całkowity koszt transakcji to 500 milionów dolarów. Rakiety będą stanowiły wyposażenie wielozadaniowych samolotów bojowych 5. generacji F-35A, które fiński rząd zamówił 11 lutego 2022 roku. Zamówienie to obejmuje rozłożoną na lata 2025–2030 dostawę 64 maszyn. AGM-88G AARGM-ER jest zmodernizowaną wersją AARGM, która zachowała istniejącą głowicę naprowadzania, lecz pocisk zyskał zupełnie nowy układ aerodynamiczny i napęd. Poprzez zastosowania skrzydeł pasmowych, które są ułożone wzdłuż kadłuba zyskano zmniejszenie rozpiętości powierzchni nośnych rakiety, a nowy silnik pozwolił na zwiększenie zasięgu lotu. Dzięki mniejszym wymiarom poprzecznym AARGM-ER może być przenoszony w komorach uzbrojenia F-35.
Wielka Brytania wnioskowała o zakup 3000 rakiet AGM-179A JAGM, których koszt wstępnie wyceniono na 957,4 mln dolarów. Uzbrojenie tego typu jest zaliczane do klasy przeciwpancernych pocisków kierowanych, które mogą być przenoszone przez śmigłowce bojowe i bezzałogowce. W przypadku Wielkiej Brytanii AGM-179A wejdzie na uzbrojenie śmigłowców AH-64E Apache. JAGM jest bezpośrednim następcą słynnego Hellfire’a i choć zachowuje jego ogólny układ konstrukcyjny to dwuzakresowa głowica śledząca, z możliwością podświetlania celu laserem lub trybem samonaprowadzania radarem milimetrowym, czyni z niego znacznie bardziej efektywne narzędzie walki.
Z kolei Litwa zmierza zakupić w USA 36 rakiet AIM-120C-8 AMRAAM, których wartość oszacowano na 100 mln dolarów. Chociaż AMRAAM oryginalnie powstał jako pocisk lotniczy powietrze-powietrze średniego zasięgu, to z braku lotnictwa bojowego Litwa zamierza go używać jako broni wystrzeliwanej z ziemi. Pociski AIM-120C-8 będą bowiem stanowić uzbrojenie systemów przeciwlotniczych NASAMS III zakupionych na podstawie umowy z 26 października 2017 roku. Litewskie NASAMS-y służą w Batalionie Obrony Powietrznej, który obecnie składa się z dwóch baterii. W jednej baterii znajdują się dwie wyrzutnie, z których każda mieści 6 rakiet. Łącznie na wyrzutniach jest więc 24 rakiet, czyli zakup obejmuje pełną jednostkę ognia i zapas dla jeszcze jednej baterii.