• Sobota, 15 czerwca 2024
X

Korea Północna atakuje fekaliami

Dzisiaj doszło do zmasowanego nalotu północnokoreańskich balonów, które zrzuciły w wielu miejscach Korei Południowej odchody i inne śmieci.

Jak podało południowokoreańskie Połączone Dowództwo do godz. 13.00 wykryto około 260 balonów, z których przynajmniej część zawierała fekalia i śmieci. Niektóre z balonów zawierały substancję, “która, choć trudna do potwierdzenia, została uznana za odchody ze względu na jej ciemny kolor i zapach” – podała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

Zdjęcia opublikowane przez armię Korei Południowej ukazują różne śmieci, niektóre zmieszane z nieokreśloną brązową substancją, porozrzucane po ulicach Seulu. Balony były też wyposażone w urządzenie elektroniczne, które według wojska było najwyraźniej zaprojektowane do przebijania powłok balonów po określonym czasie. Inne media donosły, że balony zostały zauważone w pobliżu najdalej wysuniętego na południe krańca Półwyspu Koreańskiego, co sugeruje, że balony rozprzestrzeniły się po całym kraju.

 

 

Północnokoreańska akcja stanowi odwet za podobne działania kilku aktywistów z Kolei Południowej, którzy wysyłali balony z ulotkami krytykującymi reżim Kim Jong Una. Co gorsza do niektórych wysyłanych na północ balonów były przywiązane elektroniczne nośniki danych z zapisaną muzyką K-pop.

 

Reklama

Najnowsze czasopisma

Zobacz wszystkie
X
Facebook
Twitter
X

Dołącz do nas

X